שאלות נפוצות

מה זה ביטס אוף גולד?

ביטס אוף גולד היא חברה ישראלית פרטית, המשמשת כספק הביטקוין הותיק והגדול בישראל. החברה נוסדה בשנת 2013, הייתה שותפה להקמת איגוד הביטקוין הישראלי ושגרירות הביטקוין, ופעילה מאז בקהילת הביטקוין הישראלית והעולמית.

מה שעות הפתיחה?

ימים ראשון עד חמישי בין השעות 9:30 עד 18:00.

יום שישי 9:30 עד 13:00.

האם אתם ממליצים להשקיע בביטקוין או אתריום?

אנו לא נותנים ייעוץ השקעות בנושא. 

איך אני פותח ארנק?

אנו מפנים באתר החברה לארנק ביטקוין שנקרא Blockchain.info ולארנק אתריום שנקרא MyEtherWallet. איננו נותנים תמיכה טכנית לגבי פתיחת ארנק. לשם כך, אתה מוזמן להגיע בשעות הערב (17:00-19:00) לשגרירות הביטקוין ברחוב אחוזת בית 1, תל אביב, ויש שם מתנדבים שיוכלו לעזור לך.

איפה אני מוצא את כתובת הארנק?

בלחיצה על כפתור Request בתור האתר או האפליקציה של הארנק תופיע כתובת ארוכה של אותיות ומספרים. זוהי כתובת הארנק עבור קבלת ביטקוין או אתריום. שים לב, כתובות ארנק אתריום מתחילות ברצף 0x.

איך אני קונה ביטקוין ואתריום?

תהליך קניית ביטקוין ואיתריום הינו תהליך דומה, תחילה יש לבחור את סוג המטבע הרצוי, ביטקוין או אתריום. לאחר מכן את סכום ההמרה, ניתן לבחור תצוגה של הסכום בצורת המטבע הדיגיטלי או בצורת שקלים, דולרים או יורו. לאחר מכן יש להזין את כתובת הארנק הדיגיטלי שלכם, אליו ישלחו המטבעות. לבסוף יש לבחור את צורת התשלום הרצויה, אשראי, מזומן, או העברה בנקאית.

איך אני קונה בהעברה בנקאית?

 לתשלום באמצעות העברה בנקאית תוכלו למצוא את פרטי חשבון הבנק של ביטס אוף גולד בהמשך תהליך ההזמנה. יש להוסיף בהערות ההעברה את מספר ההזמנה שלכם וכן להעלות צילום של האסמכתא של ההעברה הבנקאית. נעילות השערים עבור ההזמנות מתבצעות בשעות  הפעילות של החברה בלבד, בכל שעה עגולה ולאחר קבלת הכסף בחשבון החברה וזיהוי ההעברה על ידי החברה. תהליך הזיהוי מתרחש כאשר הלקוח מעלה מספר אסמכתא וצילום אסמכתא של ההעברה הבנקאית לאתר החברה. החברה שומרת על זכותה לנעול את השער בעת זיהוי ההעברה גם ללא מספר אסמכתא וצילום אסמכתא של ההעברה הבנקאית, אם היא מצליחה לעשות זאת ללא המסמכים הנ״ל.

איך אני קונה במזומן?

ניתן לקנות במזומן עד 5,000 שקלים ללקוח ליום באמצעות הכספומט שלנו בשגרירות הביטקוין, ברחוב אחוזת בית 1 תל אביב, או במזומן עד 10,000 שקלים ללקוח ליום באמצעות אחד מסניפי הצ׳יינג׳ של חברת GMT הפרוסים ברחבי הארץ. אל שניהם יש להגיע עם תעודה מזהה. .

בשביל לקנות בכספומט, פשוט מגיעים לשגרירות בשעות הפעילות, לוחצים על ״Start״, ואז סורקים במכונה את קוד ה-QR של ארנק הביטקוין בפלאפון, מכניסים שטרות ומקבלים ישירות את הביטקוין לארנק. העמלה היא 4.95%.

אפשרות נוספת היא לפתוח הזמנה במזומן באתר שלנו, ולאחר מכן לפנות לאחד מסניפי הצ׳יינג׳ של חברת GMT, ולבקש להעביר מזומן לחברת ביטס אוף גולד. חברת GMT מעבירה את הכסף אלינו, ואנו מעבירים את הביטקוין אליך בהתאם לכתובת הארנק שרשמת בפתיחת ההזמנה באתר. חשוב מאוד קודם לפתוח הזמנה באתר ורק אז להפקיד את המזומן בסניף.העמלה שלנו היא 4.95% והסניף של GMT גובה עמלה נוספת של 3%, ומינימום עמלה של 30 ש״ח.

את הרשימה המלאה של סניפי GMT תוכלו למצוא באתר שלנו בסיום תהליך ההזמנה במזומן. נעילת השערים עבור הזמנות המשולמות באמצעות GMT יבוצעו בשעה העגולה הקרובה לאחר קבלת התשלום בחשבון החברה במסגרת שעות הפעילות של החברה.

איך אני קונה באשראי?

תהליך הרכישה באמצעות כרטיס אשראי אצלנו נמצא בשדרוג. לכן, באופן זמני, אנחנו מפנים לאתר חיצוני שאנו עובדים איתו שנקרא CoinMama. זוהי חברה ישראלית. למידע נוסף אודות השירותים שלהם והעמלות שלהם יש לפנות לאתר שלהם.

האם ניתן לרכוש בדולרים?

בעיקרון לא, אלא אם כן מדובר בסכומים גבוהים. אם אכן מדובר בסכום גבוה (מעל 100,000 דולר), יש להגיע למשרדי החברה על מנת לקבל פרטים נוספים ולמלא טפסים רלוונטיים.

מה העמלות שלכם?

 בהעברה בנקאית ביטס אוף גולד גובה עמלה של 4.95% מגובה העסקה כולל מע״מ. בעסקאות באשראי ובמזומן עשויות להתווסף עמלות נוספות של חברות חיצוניות. למשל, העמלה בעת רכישה במזומן בכספומט היא 4.95% והעמלה בעת רכישה במזומן בסניפים של GMT הסניף של הצ׳יינג׳ גובה עמלה נוספת של 3%.

האם יש הנחה בעמלה?

בעיקרון לא, אלא אם כן מדובר בסכומים גבוהים של מאות אלפי שקלים. לצורך בדיקה של הנחה בסכומים גבוהים (מעל 100,000 ש״ח) ניתן לפנות לחן, מנהל האופרציה.

באיזה שער ביטקוין ואתריום אתם משתמשים?

המחיר לקניית ומכירת מטבעות דיגיטליים כולל עמלה ומע״מ. הסכום השקלי מומר לביטקוין בשער ממוצע שנלקח מהאתר tradeblock.com המתעדכן כל הזמן. בהזמנות לקנית איתריום התהליך דומה פרט לכך שהאתריום נקנה לאחר המרת הסכום השקלי לביטקוין בשער איתריום-ביטקוין נוכחי באתר bitfinex.com המתעדכן כל הזמן.

מה זה מספר אסמכתא?

מספר אסמכתא זהו אישור מהבנק על כך שההעברה הכספית בוצעה מחשבונך לחשבון ביטס אוף גולד. ניתן לראות את מספר האסמכתא בחשבון העובר ושב, בשורה של הסכום שהועבר.

מה זה צילום אסמכתא?

צילום אסמכתא הינו צילום של אישור ההעברה הכספית שבוצעה בבנק. ניתן לראות את האישור של ההעברה הכספית בסיום התהליך באתר או אפליקציית הבנק, ואז להפיק באמצעות צילום מסך העתק של האישור, או לבקש את המסמך מנציג הבנק דרכו בוצעה ההעברה הכספית. את צילום האסמכתא יש להעלות לאתר ביטס אוף גולד בסיום תהליך ההזמנה.

מה זה העברת זה״ב?

מערכת זה"ב מאפשרת להעביר כספים בשקלים באופן מיידי - בטווח זמן של לכל היותר שעתיים מרגע אישור הפעולה - בין בנקים בישראל. מספר הזה"ב הינו קוד בינלאומי המשמש לזיהוי הלקוח. מספר הזה"ב IBAN מורכב מ-23 תווים הכוללים את מספר הבנק, מספר הסניף ומספר החשבון של הלקוח, וכן את קוד המדינה וספרת ביקורת. העברת זה"ב תתאפשר באמצעות בנקאי בסניף בו מתנהל חשבון הבנק, בעלות של כ-6 שקלים.

מתי תתבצע ההעברה הכספית שביצעתי?

קבלת העברה בנקאית תלוי בבנק הלקוח. העברה פנים בנקאית (לאומי או פועלים) - מתקבלת באותו הרגע בחשבוננו אך לעיתים נדרש אישור בנקאי. נעילת השער תהיה בשעה העגולה העוקבת בתנאי שההעברה זוהתה בהצלחה (כלומר, אם הועלה צילום אסמכתא והעברה בוצעה באותו הסכום שבו נפתחה ההזמנה). העברת זה״ב מתפקדת כמו העברה פנים בנקאית, פרט לעובדה שדורשת לרוב אישור בנקאי, ולכן לוקחת כשעה.

העברה בין-בנקאית - לדוגמא דיסקונט ללאומי, מתבצעת לאחר יום עבודה. כל העברה היוצאת לפני השעה 18:00 ובתנאי שמאושרת על ידי הבנקאי, מתבצעת למחרת בבוקר, ולכן גם השער יינעל רק למחרת בבוקר. העברה שתשלח אחרי השעה 18:00, תטופל על ידי הבנק של הלקוח ביום העסקים החולף, ולכן גם תגיע אל ביטס אוף גולד יומיים לאחר מכן.

לדוגמא, העברה בשעה 20:00 ביום שלישי, תגיע אלי ביטס אוף גולד ביום חמישי בבוקר והשער ינעל בשעת הנעילה הראשונה של יום חמישי. העברה ביום חמישי לאחר השעה 18:00 או ביום שישי, תגיע אל חשבון ביטס אוף גולד ככל הנראה ביום ראשון, או אפילו ביום שני, כתלות בפעילות סניף הבנק של הלקוח.

מתי אקבל את הביטקוין לארנק?

לאחר אישור קבלת הכספים בביטס אוף גולד ונעילת השער, יועבר הביטקוין או האתריום אל ארנק הלקוח תוך מספר שעות, ועד שני ימי עבודה, וכתלות בעומס. ייתכנו עיכובים נוספים בשל עומסים חריגים.

האם אני יכול למכור ביטקוין באמצעות ביטס אוף גולד?

כן, ניתן למכור ביטקוין ולקבל בתמורה שקלים בהעברה בנקאית או במזומן.

כדי למכור את הביטקוין, עליך לפתוח הזמנת מכירה, ולשלוח את הביטקוין לכתובת הביטקוין המופיעה לך בהזמנה. ברגע ששלחת את הביטקוין, תקבל מייל המעדכן אותך על הסכום שאתה צפוי לקבל בעקבות המכירה. שים לב, המכירה היא באחריותך, וברגע שביצעת אותה לא תוכל לבטל אותה. לכן, אנא ודא כי אתה מבין את כל תנאי השימוש לפני המכירה. ארנק הביטקוין אליו תשלח את הביטקוין הוא חד-פעמי וישמש אותך רק למכירה אחת. למכירות נוספות יש לפתוח הזמנות חדשות. עמלת המכירה היא 4.95%.

לביצוע העברה בנקאית, ניתן למלא פרטים של חשבון בנק, ולקבל את הכסף בהעברה בנקאית שתבוצע בהתאם לשעות הפעילות של הבנקים.

לקבלת מזומן, יש לרשום ״מזומן״ במקום בשדות של פרטי חשבון הבנק שלך. לאחר מכן, תקבל מאתנו לאחר מספר שעות קוד בהודעת SMS, עמו תוכל להגיע לאחד מהסניפים של GMT ולקבל את המזומן.

האם אני יכול לקבל קבלה עבור התשלום שלי לביטס אוף גולד?

כן. אנחנו שולחים חשבונית אלקטרונית עבור כל עסקה לדואר האלקטרוני. החשבונית היא עבור העמלה והמע"מ מחושב כחלק מעמלת העסקה, שהיא המחיר של השירות שלנו.

אני הבעלים של עסק בישראל. האם אני יכול לקבל ביטקוין באמצעות ביטס אוף גולד?

כן, כמובן! אנא צור קשר עימנו ב info@bitsofgold.co.il, או התקשר: 03-613-3034 לקבלת פרטים.